כעיקרון, לכידת וידאו ממהלך הופעה נחשבת לעבירת קניין רוחני ופוגעת לא רק בכם ברמה הפלילית, אלא גם בתעשיית המכשיר על-ידי ניצולו, גם אם זה בלא-יודעין, לצרכים בלתי-חוקיים. במיוחד במטרה למנוע פעולות שכאלו חברת Apple, יצרנית מכשיר האייפון, עומדת ליישם פתרון מהפכני בתחום האנטי-פיראטיות ולמנוע מכם לשמר את מה שלא שייך לכם.
 

קונספט הטכנולוגיה החדשה של Apple

 
 
הטכנולוגיה החדשה מבוססת על רעיון פשוט אך מתוחכם. לדוגמא, באולמות קולנוע מופצים גלי אינפרה מיוחדים למכשירי עזר לשמיעה. הטכנולוגיה תאפשר לאייפון לקלוט את אותם גלים ולדעת שאתם נמצאים באולם קולנוע. מאותו רגע לא תוכלו להשתמש במצלמה והיא תכבה בצורה אוטומטית. פעולה נוספת שמציעה הטכנולוגיה תאפשר לה להטמיע סימן-מים (מלל קבוע ודהוי) במהלך הסרטון שיקבע על-פי שמו ויפריע בצפייה. אותן פעולות נכונות גם לגבי הופעות מוסיקה חיות, כך שאם תנסו לצלם את שלמה ארצי תוך כדי הופעה תופתעו לגלות שכל התמונה תתמלא בסימן-מים בשם "שלמה ארצי". אלו לא הפתרונות היחידים שמציעה הטכנולוגיה וכמו-כן היא גם יכולה להיות לעזר במוזיאונים ובאתרים היסטוריים. לדוגמא, אוזניות הדרכה הם כלי-עזר נהדר להסברה והכוונה, אך בעזרת הטכנולוגיה תינתן האפשרות לכוון את המכשיר לעבר מקום מסוים בו הגלים מופצים ובאמצעותם ישלח מידע על מקום הימצאכם ישירות לתוכו.
 
יקח זמן עד שהטמעת הטכנולוגיה החדשה תושלם, אך כאשר זה יקרה התוצאות יהיו מהפכניות. אמנים מכל העולם יאהבו את זה מכיוון שהם מפסידים לא מעט כסף בגלל הפיראטיות. עם הזמן רובנו ילמדו להסתגל לחוקים החדשים, אך הדרך לכך עוד רחוקה מאוד, שכן אותם חוקים יגרמו לאנשים לחשוב שהחופש שלהם נגנב מהם והם מוגבלים משימוש בפעולות שהמכשיר המשוכלל מציע. תקדישו לזה מעט מחשבה ותגיעו למסקנה שמאותו רגע והילך יצרניות הסלולר ובכלל חברות הטכנולוגיה כבר לא ישלטו על מה שאינכם מסוגלים לבצע במכשיר שקניתם, אלא על מה שכן.