מכשירי אנדרואיד הפכו להיות פופולריים ביותר ונראה כאילו כל אדם שלישי מחזיק אחד. בעבר, המכשירים האלו נחשבו לחלום עתידי שיגיע רק בתקופת המכוניות המעופפות, אבל עם התפתחותה המהירה של הטכנולוגיה החלום התגשם מוקדם מהצפוי. לא סתם קוראים להם "טלפונים חכמים" והשם ניתן להם בצדק, כי הם באמת מבצעים פעולות חכמות שמסייעות ומועילות לנו במהלך היום, כמו להתעדכן בדיווחי תנועה בזמן-אמת, לצפות בשידורים חיים של החדשות ואפילו לשלוח הודעת טקסט בעזרת הקול. כמובן, ישנם שימושים נוספים, כמו לשחק במשחקים, לצפות בסרטונים, להאזין למוזיקה ועוד, אבל אלו אפשרויות שגם זמינות בטלפונים סלולרים רגילים. למרבה הצער, עם כל התכונות הטובות והשימושיות שזמינות לנו יש גם חסרונות, כאשר הבולט בהם הוא הסוללה. לאחר שעה של משחק, חצי שעה של שיחה ורבע שעה של צפייה בסרטונים המכשיר כמעט מת כי הסוללה שלו עומדת להתרוקן לחלוטין. השאלה הנשאלת היא - מה עושים כדי להאריך את זמן השימוש בסוללה ולהמשיך להנות מהמכשיר וממה שהוא מציע? ובכן, יש כמה הצעות לשיפור ונדבר עליהם כעת.

 

חנות מחשבים טכנאי מחשבים ויקטוריה פיסי - http://www.vicpc.co.il/

 

אפשרו את תקשורת הנתונים רק בשעת הצורך

תקשורת הנתונים היא תקשורת הדור השלישי (3G) במכשירי אנדרואיד הנוכחיים ומאפשרת גישה לרשת האינטרנט. אם אתם לא מרבים לגלוש באינטרנט דרך הפלאפון ומעדיפים לעשות זאת דרך המחשב - אין צורך שתקשורת הנתונים תשאר פעילה. בנוסף, באזורים בהם הקליטה חלשה מומלץ מאוד לבטל את תקשורת ה-3G מכיוון שהמכשיר ינסה לקבל קליטה בכל זמן קצוב ממקורות התקשורת של הרשת, מה שעלול לזלול את הבטריה בקצב די מהיר. מה עוד, שביטול תקשורת הנתונים לא ישפיע על היכולת שלכם לדבר בטלפון ו/או לקבל ולשלוח הודעות.

 

בטלו את הבהירות האוטומטית ואפשרו כיבוי מסך אוטומטי

הבהירות האוטומטית נועדה לחסוך בשימוש מרבי של הסוללה על-ידי החשכה או הבהרה של מסך הפלאפון. עם כל הכוונות הטובות שלה, היא עושה את ההפך ולפעמים מבהירה את המסך לרמה המקסימלית, מה שמעצים את השימוש בסוללה. ככל שבהירות המכשיר גבוהה יותר, כך הסוללה תגמר מהר יותר. אם תשאלו אותי, אפשר לראות מצויין גם כשהמסך חשוך, לכן בטלו את אפשרות הכוונון האוטומטי של הבהירות ותחליטו בעצמכם על בהירות קבועה שגם תהיה נמוכה. בנוסף, אפשרו את אופציית כיבוי המסך האוטומטי שתגרום למסך המכשיר להיכבות מעצמו תוך מספר שניות מרגע שלא נעשה בו שימוש.

 

אפשרו את מערכת הניווט רק בשעת הצורך

מערכת הניווט היא בעצם טכנולוגיית ה-GPS שיעילה במיוחד כשצריכים לנווט ממקום למקום, אך היא מהווה מכשול נוסף לשימוש יעיל בסוללת המכשיר כאשר אין בה צורך. אלא אם כן אתם משתמשים באפליקציות ניווט כלשהן בצורה מתמדת, כדוגמת Waze ו-Google Maps, בטלו את אפשרות ה-GPS כי אין בה צורך כאשר אין בה שימוש.

 

הסירו את החלוניות מהתפריט הראשי

החלוניות הקטנות בתפריט הראשי הן בעצם חלונות ה-Widgets שמאפשרים לנו לצפות ולגשת לתכנים שונים בצורה מהירה ישירות מהמסך הראשי של המכשיר. לדוגמא, לפייסבוק יש Widget שמאפשר לנו לראות סטטוסים של החברים שלנו ומתעדכן בזמן-אמת בכל פעם שמישהו רושם משהו חדש. במילים אחרות, המכשיר יוצר קשר רציף ועקבי עם חשבון המשתמש שלנו בפייסבוק ובודק בכל זמן מוגדר אם מישהו כתב משהו חדש. הפעולה הזאת זוללת את הסוללה באיטיות וממשיכה לעשות זאת בכל פעם שהיא יוצאת לפועל. תשאלו את עצמכם - האם אתם באמת צריכים לדעת בכל רגע נתון ומיד על סטטוס חדש שהחבר שלכם כתב? או שאתם מעדיפים לחסוך בבטריה ואתם כבר תבדקו לבד בזמן הפנוי שלכם?

 

בטלו את אפליקציית הפייסבוק והסנכרון

אם כבר בפייסבוק עסקינן, צריך לציין כי ישנה אפליקציה מאוד פופולרית שנקראת Facebook for Android, שנועדה להעתיק את חווית הפייסבוק מהמחשב היישר לסלולרי. למרבה הצער, להבדיל ממכשיר סלולרי, המחשב לא חייב בטריה כדי לפעול ולכן חווית השימוש לא כזאת דומה בין השניים, כי האפליקציה גוזלת את חיי הסוללה דקה אחר דקה וגורמת לנו להפסיק להשתמש בה כשהמכשיר גוסס לו. בנוסף לאפליקציה, ישנה גם האפשרות לסנכרן את הפייסבוק שלנו ישירות למכשיר, כלומר, להיות מחוברים ללא הפסקה לפייסבוק ולקבל עדכונים על כל דבר. תחליטו אתם מה שווה לכם יותר - חיי הפלאפון או חיי הפייסבוק.

 

המנעו מרקעים חיים

רקע חי הוא בעצם תמונת טפט זזה (אנימציה) שממוקמת בתפריט הראשי של המכשיר. ישנן דוגמאות רבות לרקעים חיים, כמו חוף ים עם גלים שנסחפים לכיוון היבשה, גלקסיה עם כוכבים מזעריים שחגים במעגלים, דשא שנע מצד לצד עם כיוון הרוח ועוד. כל אלו ודוגמאות נוספות בסגנון אוכלות את הסוללה לארוחת בוקר, צהריים וערב, כי הן פועלות ללא הפסקה ודורשות מהמכשיר להיות בפעולה מתמדת של הצגת האנימציה. השתמשו ברקע רגיל, כזה שאינו עושה סלטות באוויר ולא קיים רק בגלל ההתלהבות.

 

השתמשו במנהל משימות חכם ושימושי

יש המון אפליקציות שמגדירות את עצמן כמנהל משימות, אך האמת שרובן חסרות תועלת; הן לא תמיד מצליחות לסיים תהליכים, חלקן גם לא יודעות לנהל את זיכרון המכשיר בחוכמה ומעטות גם קורסות בעצמן מהעומס. אם אתם מחפשים אפליקציה מקצועית ואפילו חינמית, לכו על TaskPanel XTRA. בעזרתה תוכלו ליצור רשימת אפליקציות שיסגרו כאשר המסך נכבה והיא אפילו מסוגלת לסיים תהליכים בצורה עיקשת ותוודא שהם לא יחזרו לפעולה אלא אם ניתן להם אישור.

 

רכשו סוללה מתקדמת

כן, קראתם נכון, ישנן סוללות מתקדמות יותר שמעניקות אורך חיים ארוך יותר למכשירי אנדרואיד (וגם לאחרים). חברת Mugen היא חברה שמתמחה בייצור סוללות משופרות מהמקוריות שתפקידן לפעול למשך כמה ימים ברציפות, גם תחת מאמץ. האתר שלהם נמצא כאן והם עושים משלוחים גם לישראל.

 

עדכנו את גרסת המכשיר שלכם (לבעלי סמסונג גלקסי אס)

שדרגו את גרסת המכשיר לגרסה שלנו ותהנו מחווית שימוש איכותית ומשופרת, עם דגש על חסכון בסוללה ומהירות תפעול יוצאת דופן. לפרטים על הרום של ויקטוריה פיסי לחצו כאן.